CASTELLANO | ENGLISH

Publicacions

Títol

Autor

Col·lecció

Paraula clau

RESULTATS DE LA BUSCA

Diccionari normatiu valencià

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2016

Gramàtica valenciana bàsica

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2016

Gramàtica normativa valenciana

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Diccionari ortogràfic i de pronunciació del valencià

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Vocabulari de noms de persona

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2017 (2a ed.)

Corpus toponímic valencià

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Ador

Josep Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Agres

José María Segura Martí / Miquel Vives Miralles / Vicent Cabanes Fitor / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2016

Agullent

Emili Casanova, Vicent Calabuig, Jesús Solves i Ramon Haro / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2014

Aielo de Malferit

Alícia Boluda i Albinyana / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Aielo de Rugat

Abel Soler Molina / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2019

Aigües

Josep-Antoni Palomares Varó / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2020

Alacant

Carles Segura Llopes i Antoni Biosca Bas / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2021

Alaquàs

Mireia Mora Guzmán / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2023

Albalat de la Ribera

Pere-Joan Hernandis Sancho / Juli Jordà Mulet / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2012

Alberic

Sílvia Miralles Briz / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2010

Alcalalí

Josepa Garcia i Rosselló / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Alcàntera de Xúquer

Dionís Seguí Penadés / Mari Trini Garcia Merino / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2013

Alcoleja

Josep Ignasi Pellín / Vicent Cabanes / Josep Pérez Monter / Celeste Serra Aracil / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2016

Alcosser

Vicent Cabanes Fitor i Sergi Silvestre Pérez / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Aldaia

Mireia Mora Guzmán / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2014

Alfara del Patriarca

Antoni Garcia Osuna / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2020

Alfarb

Ernest Anyó i Sanz / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Alfauir

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Alfondeguilla

Elsa Vilalta i Fonfria / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Algemesí

Josep Enric Estrela i Garcia / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Algimia de Almonacid

Antoni Garcia Osuna / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2010

Alginet

Josep Lluís Lozano i Lerma / Salvador Canet i Gómez / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Algorfa

Francisco Marco Torres / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2023

Almàssera

Antoni Garcia Osuna / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Almenara

Pere Hormigos i Sánchez / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Almiserà

Josep Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Almoines

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Almussafes

Joan-Josep Joan-Mompó i Rovira / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Altea

Joan Borja i Sanz / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2021

Altura

Xavier Coloma Fuster / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2013

Alzira

Aurelià J. Lairón Pla / Pablo García Alós / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2012

Aras de los Olmos

Jordi-Vicent Alvir Ballester / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2021

Ares del Maestrat

Joan Carles Membrado i Tena / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Barx

Josep Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Bejís

Marc Guardiola Guardiola / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2013

Bellreguard

Josep-Ramon Millet i Pons / Ricard Ferrer Sarió / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Bellús

Aranxa Sentandreu i Esquer / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Benafigos

Jesús Bernat Agut / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2016

Benagéber

Jordi-Vicent Alvir Ballester / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2012

Beneixama

Juan Carlos Valdés Vera / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2023

Beneixida

Dionís Seguí Penadés / Àlvar Soriano Samper / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2013

Benejúzar

Francisco Marco Torres / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2007

Beniarbeig

Robert Miralles i Cebrià / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2014

Beniarjó

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Beniarrés

Rafael Aura Calbo, Vicent Cabanes Fitor i Anna Maria Crespo Moncho / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Benicarló

Anna Calvo Bermejo / Romà Senar Lluch / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2018

Benicàssim

Joan Andreu Bellés / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2010

Benicolet

Rafael Benavent Benavent / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2012

Benidoleig

Josepa Garcia i Rosselló / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Benidorm

Pasqual Almiñana i Orozco / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Benifaió

Joan-Josep Joan-Mompó i Rovira / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Benifairó de la Valldigna

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Benifallim

Vicent Cabanes i Fitor / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Beniflà

Jesús E. Alonso López / Josep-Ramon Millet i Pons / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Benilloba

Vicent Ripoll Català / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2016

Benimassot

Jaume Climent de Benito / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Benimodo

Àngel Velasco Crespo / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2019

Benimuslem

Francesc Espanya i Vives / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Betxí

Alfred Remolar i Franch / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Biar

Daniel Díez Santo / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2012

Bolbaite

Isabel Estalrich Heras / Maite Mollà Villaplana / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Bolulla

M. Isabel Guardiola Savall / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2012

Borriana

Josep Palomero Almela / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Borriol

Cristià Linares i Bayo / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Burjassot

Josep Martí i Ferrando / Adela Ruiz i Sancho / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Busot

Josep-Antoni Palomares Varó / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2013

Cabanes

Joan Andreu Bellés / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2020

Càlig

Aureli Querol i Anglés / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2010

Calles

Jordi Vicent Alvir Ballester / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2013

Callosa de Segura

Francisco Marco Torres / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2023

Canals

Llum Pérez Sancho / Sandra Fayos Navarro / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Canet d’en Berenguer

Lluís Alcaide Balaguer / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2023

Canet lo Roig

Miquel-Àngel Pradilla i Cardona / Joan-Antoni Verge i Caballer / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2012

Càrcer

Dionís Seguí Penadés / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2013

Carlet

Àngel Velasco Crespo / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2020

Casas Altas

Teodoro Baeza Tortajada i Carles Rodrigo Alfonso / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Casas Bajas

Teodoro Baeza Tortajada i Carles Rodrigo Alfonso / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Castalla

Juan Antonio Mira Rico / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Castellfort

Ferran Guardiola Noguera / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2019

Castelló

Frederic Sentandreu Gallego / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Castelló de la Plana

Marc Guardiola Guardiola, Ferran Guardiola Noguera, Antoni Josep Gascó i Sidro / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2020

Castellonet de la Conquesta

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Catadau

Josep E. Forés Rossell / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2013

Catí

Maria Teresa Sabaté i Sanz / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Cervera del Maestrat

Casto Sorlí Moliner / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2014

Chelva

Jordi-Vicent Alvir Ballester / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2023

Chiva

Francisco Pérez Calabuig / Manuel Pastor Madalena / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2012

Chulilla

Vicente Sebastián Fabuel / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2012

Cinctorres

Ferran Guardiola i Noguera / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Cocentaina

Vicent Cabanes i Fitor / Vicent J. Santamaria i Picó / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Corbera

Salvador Vercher Lletí / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2013

Costur

Josep Miquel Ribés Pallarés / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Cotes

Dionís Seguí Penadés / Pedro Gabriel Martínez Muro / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2013

Culla

Aureli Ferrando Muria / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Daimús

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Daya Vieja

Francisco Marco Torres / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2021

Dénia

Joan Ivars i Cervera / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Domeño

Jordi Vicent Alvir Ballester / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2013

El Campello

Josep-Antoni Palomares i Varó / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

El Carxe

Esther Limorti Payà / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2017

El Forcall

Ferran Guardiola Noguera / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2020

El Pinós

Esther Limorti Payà / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2019

El Puig

Laura Martínez i Salinas / Eloïna Garcia i Fèlix / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

El Real de Gandia

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

El Verger

Robert Miralles Cebrià / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2018

Elda

Antonio Prieto Cerdán / Brauli Montoya Abat / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2017

Estubeny

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Fageca

Jaume Climent de Benito / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Famorca

Jaume Climent de Benito / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Finestrat

Teresa Herrero Lloret / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Foios

Daniel Corell i Cabo / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Gandia / Benirredrà

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Gata de Gorgos

Joan Giner Monfort / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2015

Godella

Francesc-Miquel Herrero i Ricós / Josep Martí i Ferrando / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Gorga

Jaume Climent de Benito / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Guadassuar

J. Enric Mut i Ruiz / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2010

Guardamar de la Safor

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Herbers

Rafael Serret i Serret / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Ibi

Jaume Climent de Benito / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Jacarilla

Francisco Marco Torres / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2007

Jérica

Josep Lluís Doménech / Josep Ramon Millet / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2013

L’Alfàs del Pi

Josep Martines / Vicent Martines / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2018

L’Alguenya

Esther Limorti Payà / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2017

L’Alqueria de la Comtessa

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

L’Atzúbia

Moisés Selfa Sastre / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2013

L’Eliana

Joan Domingues Benlloc / Centre d Estudis Locals de l'Eliana / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2013

L’Ènova

José Antonio Burguet Donet / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

L’Olleria

Alícia Boluda i Albinyana / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

L’Orxa

Vicent Cabanes Fitor / Joan Vicent Calafat Juan / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2017

La Font d’en Carròs

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

La Font de la Figuera

José María Tortosa Gramage / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2015

La Jana

Xavier Coloma Fuster / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2014

La Llosa de Ranes

Francesc-Lluís Esteve Gómez / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2015

La Nucia

Enric Pastor Cano, Maria Antònia Cano Ivorra, M. Isabel Guardiola Savall / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2023

La Pobla de Vallbona

Joan Domingues Benlloc / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2015

La Pobla del Duc

Salvador Bravo Soler / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2015

La Pobla Tornesa

Joan Andreu Bellés / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2012

La Romana

Carmel Navarro Belmonte / María del Carmen Blasco García / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2017

La Salzadella

Maria Teresa Àlvaro Martí / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

La Serratella

Maria Teresa Àlvaro Martí / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

La Todolella

Ferran Guardiola Noguera / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2019

La Torre d’en Doménec

Maria Teresa Àlvaro Martí / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

La Vall d’Alcalà

Honorat Ros i Pardo / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2014

La Vall d’Uixó

Josep Vicent Font Ten / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2015

La Vall de Segó

Maria-Josep Vilar i Campos / Míriam Badia i Faubell / Joan-Baptista Martí i Escobar / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

La Vila Joiosa

M. Lluïsa Esquerdo Vaello i Agustí Galiana Soriano / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2021

Les Coves de Vinromà

Marc Guardiola Guardiola, Ferran Guardiola Noguera / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2020

Llanera de Ranes

Francesc-Lluís Esteve Gómez / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2015

Llocnou de Sant Jeroni

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Llombai

Josep E. Forés Rossell / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2013

Loriguilla

Jordi Vicent Alvir Ballester / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2013

Manises

Josep Vicent Requena Díez / Rafael Requena Díez / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2017

Manuel

Gonçal Benavent Carbonell / Facund Blasco Martínez / Pau Martínez Gómez / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2018

Massalavés

Vicent González i Llorca / Francesc Espanya i Vives / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Massanassa

Jordi Vicent Alvir i Ballester / Maria J. Pons i Candel / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Meliana

Antoni Garcia Osuna / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2017

Miramar

Jesús E. Alonso López / Josep-Ramon Millet i Pons / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Mislata

Jordi Alvir i Ballester / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Moixent

Vicent-Ferran Garcia Perales / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Moncofa

Josep-Ramon Garcia i Ibáñez / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Monforte del Cid

María José Bou Pascual i Vicent Navarro Abad / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2020

Monòver

Esther Limorti i Payà / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Montroi

Isabel Perpinyà i Galdón / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Montserrat

Aurora Navarro i Campos / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Muro d’Alcoi

Rafael Sebastià Alcaraz / Vicent Cabanes Fitor / Josep Lluís Peiró Pérez / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2016

Mutxamel

Josep Maria Baldaquí Escandell i Assumpció Brotons Boix / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2021

Nàquera

Alexandre Navarro i Tomàs / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Navarrés

M. Teresa Mollà i Villaplana / M. Manuela Mollà i Villaplana / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Novetlè

Alfons Vila Moreno / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2016

Nules

Marc Guardiola Guardiola / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2011

Oliva

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Olocau

Ferran Zurriaga i Agustí / Joan Domingues i Benlloc / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Onda

Joan Castany i Àlvaro / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Ondara

Robert Miralles Cebrià / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2017

Ontinyent

David Gironés i Micó / Josep Sanchis i Carbonell / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Orxeta

Maria Justiniano i Ortunyo / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Paiporta

Jordi Alvir i Ballester / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Palma de Gandia

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Palmera

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Paterna

Alejandro Llabata Lleonart / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2014

Pedreguer

Josepa Garcia i Rosselló / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Pego

Moisés Selfa Sastre / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2015

Penàguila

Vicent Cabanes Fitor, Juan Picó Ortiz i Marc Baldó Lacomba / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Peníscola

Alfred Remolar Franch / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2023

Petrer

Francesca Navarro Roman / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2017

Picanya

Jordi Alvir i Ballester / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Picassent

Jordi-Vicent Alvir Ballester / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Pilar de la Horadada

Francisco Marco Torres / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2019

Piles

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Portell de Morella

Ferran Guardiola Noguera / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2016

Potries

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Albert Vázquez Blanco / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Puçol

Laura Martínez i Salinas / Maria Carabal i Sobrino / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Puebla de Arenoso

José Enrique Gargallo Gil / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2018

Puebla de San Miguel

Teodoro Baeza Tortajada i Carles Rodrigo Alfonso / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Quart de Poblet

Joan Coba Femenia / Vicente Germán Sancho Pastor / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2016

Quatretondeta

Jaume Climent de Benito / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Rafal

Francisco Marco Torres / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2016

Rafelcofer

Jesús E. Alonso López / Josep-Ramon Millet i Pons / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Real

Isabel Perpiñà i Galdón / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Riba-roja de Túria

Dionís Seguí Penadés / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2016

Ribesalbes

Gonçal Albalat i Allepuz / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Rotglà i Corberà

Francesc-Lluís Esteve Gómez / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2014

Ròtova

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Rugat

Abel Soler Molina / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2016

Sagunt

Lluís Alcaide Balaguer / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2023

Sant Joan de Moró

Palmira Gil i Peris / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Sant Joanet

Aigües Vives Pérez Piquer / Vicent Sanchis i Martínez / Joan Català i Cebrià / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2010

Sant Mateu

Núria Carod Segarra / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2014

Santa Pola

Antoni Mas i Miralles / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2021

Sellent

Francesc-Lluís Esteve Gómez / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2015

Senyera

Aigües Vives Pérez i Piquer / Vicent Sanchis i Martínez / Joan Català i Cebrià / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Silla

Jordi-Vicent Alvir i Ballester / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Simat de la Valldigna

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Sinarcas

Jordi Alvir Ballester / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2010

Sueca

Antonio Carrasquer García / Jesús Campillo i Tomàs / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Suera

Vicent Estall i Poles / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Tàrbena

Joan-Lluís Monjo Mascaró, Núria Soliveres Pont / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2019

Tavernes Blanques

Antoni Garcia Osuna / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2019

Tavernes de la Valldigna

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Teulada

Joan Ivars i Cervera / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Tibi

Sílvia Díez Lorente / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2021

Torrent

David Baviera Climent / José Royo Martínez / José Ramón Sanchis Alfonso / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2018

Traiguera

Vicent Cervera Queralt / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Tuéjar

Jordi Alvir Ballester / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2010

Vall d’Alba

Pere Martínez i Barreda i al. / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2010 (2a ed.)

Vallibona

Teòfil Pitarch i Vives / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Vilafranca

Ferran Arasa i Gil / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Vilallonga

Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Vilanova d’Alcolea

Maria Teresa Àlvaro i Martí / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Vila-real

Aureli Ferrando Muria / Jacinto Heredia Robres / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2010

Villargordo del Cabriel

Juan Piqueras Haba / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2023

Villores

Ferran Guardiola Noguera / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Vinaròs

Rosa M. Moros Roso / Margarida Gil Lluch / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Vistabella del Maestrat

Jesús Bernat Agut / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2018

Xàtiva

Agustí Ventura Conejero / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2010 (2a ed.)

Xeraco

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Xeresa

Josep-Ramon Millet i Pons / Jesús E. Alonso López / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2005

Xilxes

Ferran Valls i Planes / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2008

Xirivella

Jordi Alvir i Ballester / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Xodos

Jesús Bernat i Agut / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2004

Yátova

Arturo Sánchez Corchero / Roberto Ortí Teruel / Acadèmia Valenciana de la Llengua

2006

Vocabulari nàutic

2018 (2a ed.)

Vocabulari jurídic

2015 (2a ed.)

El Corpus de València

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2023

Fons de mar

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2022

Amb molt de gust

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2017

Lèxic dels animals: fauna africana

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2013

Lèxic del joc de pilota

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2010

Lèxic de la imatge personal

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de l’automòbil

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la cultura religiosa

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la ferreteria

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la roba i complements

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la salut i la sanitat

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic dels viatges

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic del peix i marisc

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic del cos humà

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de les malalties

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic del carrer

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de les fruites i verdures

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la casa

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic dels instruments musicals

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la música

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la religió catòlica

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic d’activitats recreatives i a l’aire lliure

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic del futbol

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic dels esports

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la xarcuteria

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la carnisseria

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic del restaurant

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de l’astronomia

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic del forn i de les pastisseries

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic del joc de pilota

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2010

Lèxic de la imatge personal

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de l’automòbil

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la cultura religiosa

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la ferreteria

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la roba i complements

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la salut i la sanitat

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic dels viatges

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic del peix i marisc

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic del cos humà

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de les malalties

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic del carrer

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de les fruites i verdures

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la casa

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic dels instruments musicals

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la música

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la religió catòlica

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic d’activitats recreatives i a l’aire lliure

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic del futbol

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic dels esports

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la xarcuteria

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de la carnisseria

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic del restaurant

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic de l’astronomia

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

Lèxic del forn i de les pastisseries

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2009

El corder

2011

El porc

2011

La vedella

2011

El forn

2011

Criteris per a la fixació de la toponímia valenciana

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2015 (1a) / Actualització digital: juliol del 2023

Llibre d’estil per als mitjans audiovisuals en valencià

Carmen Castillo Ventura, Francesc Fenollosa Ten, Vicent Garcia Perales, Josep-Àngel Mas Castells, Sofia Moltó Llorca i Teresa Olmos Camarasa

2011

Manual de documentació administrativa

Acadèmia Valenciana de la Llengua

2011 (2a) / Actualització digital: juny del 2016

Diccionari de lingüística

Manuel Pérez Saldanya, Rosanna Mestre i Ofèlia Sanmartín

2022

La llengua de sant Vicent Ferrer

Jordi Colomina

2021

Carles Salvador (1893-1955). Escriptor, gramàtic, mestre

Emili Casanova i Josep Daniel Climent (eds.)

2016

La transmissió familiar del valencià

Brauli Montoya Abat; Antoni Mas i Miralles

2011

Els usos lingüístics a les universitats públiques valencianes

Artur Aparici i Rafael Castelló (dirs.), Rafael Xambó, Vicent Querol, Eloïna Garcia i Maties Segura

2011

Millorem la pronúncia

Josep Saborit Vilar

2009

Llengua d’arraix. La parla almadravera valenciana

Francesc-Xavier Llorca Ibi

2008

Les nostres paraules

Eugeni S. Reig

2009 (2a ed.)

Per la memòria històrica dels valencians

Pere Maria Orts i Bosch

2006

Record i pensament

Ramon Arnau Garcia

2006

Sant Bernat de Rascanya

Vicent Gascon Pelegrí

2006

El món mariner de Peníscola

Alfred Ayza Roca

2005

Acords de l’Acadèmia Valenciana de la Llengua 2005-2011

Lluís Aguiló i Agustí Colomer (eds.)

2012

Els milacres vicentins en els carrers de València

Edició a cura d’Alfons Vila Moreno

2023

Carmelina Sánchez-Cutillas: obra completa

Edició a cura de Joan Borja i Sanz i M. Àngels Francés Díez

2021

Carles Salvador: obra poètica completa

Edició i estudi introductori de Lluís Meseguer

2018

Constantí Llombart. Poesies valencianes

Edició a cura de Rafael Roca Ricart

2006

Sor Isabel de Villena: ‘Vita Christi’

Estudi, edició i notes a cura d’Albert Hauf Valls

2022

Joan Roís de Corella: ‘Lo Cartoxà’

Estudi, edició i notes a cura de Vicent Garcia Peris (‘Lo primer’), Jordi Oviedo Seguer (‘Lo segon’), Joan Maria Furió Vayà (‘La terça part’) i Josep Antoni Aguilar Àvila (‘Lo quart’)

2020

Teodor Llorente: obra valenciana completa

Estudi i edició crítica a cura de Rafael Roca Ricart

2013

Jaume Roig: ‘Spill’

Estudi, transcripció i notes a cura d’Anna Isabel Peirats Navarro

2010

Manuals de Consells de la ciutat de València (1400-1406)

Sandra Bernabeu Borja i Rafael Narbona Vizcaíno (eds.)

2023

Pal·ladi: ‘Tractat d’agricultura’

Raimon Sebastian, Antoni Furió i Ferran Garcia-Oliver (eds.)

2022

Crònica universal de 1427

Jacob Mompó Navarro (ed.)

2022

Llibre de la Cort del Justícia d’Alcoi (1263-1265)

Maria Àngels Diéguez i Concha Ferragut (eds.)

2012

Ordinacions de la Casa i Cort de Pere el Cerimoniós

Francisco M. Gimeno, Daniel Gozalbo i Josep Trenchs (eds.)

2009

Llibre de la Cort del Justícia de València, II (1283-1287)

Rosa M. Gregori, Juan V. García Marsilla i Ramon J. Pujades (eds.)

2008

Llibre de la Cort del Justícia de València, I (1280-1282)

Enric Guinot Rodríguez, M. Àngels Diéguez i Carmel Ferragud (eds.)

2008

El ‘Llibre dels feits’. Aproximació crítica

Albert Hauf i Valls (coord.)

2012

Miratge

Angelí Castanyer; estudi de Josep Palomero

2023 [original de 1954]

Llibre dels feits del rei en Jaume

Estudis i edició a cura d’Antoni Ferrando i Josep Vicent Escartí; pròleg de Pere Maria Orts

2010 [original del s. XIV]

La filla del rei Barbut

Manuel Segarra Ribés

2007 [original de c. 1940]

Cançoneret valencià de Nadal

Manuel Sanchis Guarner

2006 [ed. original de 1973]

Lo Rat Penat. Calendari llemosí

Constantí Llombart (dir.)

2006 [1a ed. 1874-1883]

Los fills de la morta-viva

Constantí Llombart

2005 [1a ed. 1879]

Una invitació a llegir Joan Fuster

Josep Antoni Fluixà Vivas

2022

Teixim llaços des del sud del sud. El Baix Segura

Vicent Beltran Calvo i Carles Segura-Llopes

2021

Carmelina Sánchez-Cutillas. «Des de les fronteres del silenci»

Joan Borja Sanz i M. Àngels Francés Díez

2020

Sant Vicent Ferrer, valencià universal

Isidre Crespo Redondo i Antoni Sales Franco

2020

Jo també parla de sa

Joan-Lluís Monjo i Mascaró

2020

Carles Salvador i el seu temps

Joan Peraire (coord.), Andreu Beltran, Ramon Córdoba, Nazaret Martos i Aina Monferrer

2017

Joan Roís de Corella i el seu temps

Josep Lluís Doménech, Josep Lluís Martos i Maria Pilar Doménech

2014

Vicent Andrés Estellés: cronista de records i d’esperances

Tomàs Llopis, Antoni Espí i Isidre Crespo

2013

Teodor Llorente: patriarca de la Renaixença

Encarna Villafranca Giner

2011

Jaume I

Víctor Labrado

2008

Els escriptors castellonencs i les Normes del 32

M. Àngels Corbatón, Montserrat Ferrer, Joan Peraire i Rafael Serret

2007

Manuel Sanchis Guarner: un humanista valencià del segle XX

M. Roser Cabrera González i Encarna Villafranca Giner

2006

Constantí Llombart i el seu temps

Encarna Villafranca Giner

2005

Escriptors valencians de l’edat moderna

Marc Gandia Silvestre i Ramon Mora Galbis

2004

La cançó del bedoll. Una família en l’exili

Vicente Muñoz Puelles (guió) / Daniel Olmo Boronat (dibuix)

2023

Maig a Xulilla. La Enramá

Vicent Sebastián-Fabuel (guió) / Núria Tamarit (dibuix)

2023

El tresor d’Al-Buferet. Una travessia en vela llatina

Àlex Martínez Orts (guió) / Andrea CL (dibuix)

2023

Llengua Màgica. Un dia al parc de les Normes

Manel Pitarch (guió) / Joan Montañés, “Xipell” (dibuix)

2022

Una excursió al Museu Joan Fuster

Josep Antoni Fluixà (guió) / Daniel Olmo (dibuix)

2022

Andreu, un veí d’un altre temps

Ángel Ruiz Cruz (guió i il·lustracions)

2022

La fantàstica aventura de Martín i Soler

Àlex Martínez Orts (guió) / Eneas Ribelles Ortiz (il·lustracions)

2022

La Germania de València (1519-1522)

Vicent Baydal Sala (guió) / Alexis Aldeguer (dibuix)

2022

La Panderola. El tren que va volar

Joan Montañés, “Xipell” (guió i dibuix)

2021

El Tribunal de les Aigües. El juí de la séquia obstruïda

Álex Zahinos (guió) | Núria Tamarit (dibuix)

2021

La festa valenciana de Sant Antoni Abat

Jean Henri Bouche Peris (guió) | Jesús Huguet Enguita (dibuix)

2020

Carmelina Sánchez-Cutillas

Esperança Martínez Molina (guió i dibuix)

2020

La fundació de Castelló

Antoni Josep Gascó Sidro (guió) / Jesús Huguet Enguita (dibuix)

2020

Joan Lluís Vives

Toni Sabater Pérez (guió) / Marc Llorens Serrano (dibuixos)

2019

El pare Jofré

Toni Sabater (guió) / Esteban Hernández (dibuix)

2019

Els pelegrins de les Useres

Jesús Huguet Enguita (guió i dibuix)

2019

Badana. Quin dimoni de xiqueta!

Álex Zahinos (guió) / Pablo Broseta (dibuix)

2019

Les Falles

Teresa Broseta (guió) / Jesús Huguet Enguita (dibuixos)

2019

Sant Vicent Ferrer, valencià universal

Honorat Ros i José Fonollosa (guió) / José Fonollosa (dibuix)

2019

La Fira de Tots Sants de Cocentaina

Pablo León Vidal (guió) / Jesús Huguet Enguita (dibuixos)

2018

El Sexenni de Morella

Julià Pastor Aguilar i Jesús Huguet Enguita (guió) / Jesús Huguet Enguita (dibuixos)

2018

Vols conéixer la festa d’Algemesí?

Enric Lluch (guió) / Jesús Huguet (dibuixos)

2016

El Cant dels Angelets

Jesús Huguet

2013

El Misteri d’Elx

Jesús Huguet

2011

Teodor Llorente

Jesús Huguet

2011

Enric Valor

Jesús Huguet

2010

Francesc Eiximenis

Jesús Huguet

2009

Jaume I

Jesús Huguet

2008

L’auca de Teodor Llorente

AVL (textos) | Manel Gimeno (dibuixos)

2011

L’auca d’Enric Valor

AVL (textos) | Jesús Huguet (dibuixos)

2010

Valencià per Norma

Xipell

2007

Teodor Llorente: patriarca de la Renaixença

Ed. a cura de Rafael Roca Ricart

2011

Enric Valor: el valor de les paraules

Ed. a cura de Verònica Cantó Doménech

2010

Eiximenis i la seua obra

Ed. a cura de Ramon Ferrer Navarro

2010

Els escriptors castellonencs del primer terç del segle XX i les Normes del 32

Ed. a cura de Josep Palomero i Lluís Meseguer

2007

Manuel Sanchis Guarner. Un humanista valencià del segle XX

Ed. a cura de Santi Cortés i Vicent Josep Escartí

2006

Constantí Llombart i el seu temps

Ed. a cura de Vicent Josep Escartí i Rafael Roca

2005

Escriptors valencians de l’edat moderna

Ed. a cura de Vicent Josep Escartí

2004

Demà serà una cançó. Antologia de poemes musicats de Vicent Andrés Estellés

Vicent Andrés Estellés (poemes); diversos intèrprets | Josep Vicent Frechina (coord.)

2012

Carmelina Sánchez-Cutillas. Mar i Cel

Matilde Alcaraz i Juan Pablo Valero (dirs.)

2020

Vicent Ferrer: ídol, líder, sant i mite

Esther Albert i Sergi Tarín (dirs.)

2019

Descobrint Corella

Matilde Alcaraz i Miguel Ángel Jiménez (dirs.)

2018

Vicent Andrés Estellés: cronista de records i d’esperances

Matilde Alcaraz i Miguel Ángel Jiménez

2012

Teodor Llorente: patriarca de la Renaixença

Ricard Bellveser (dir.)

2011

Enric Valor: el valor de les paraules

Ricard Bellveser (dir.)

2010

Eiximenis i la seua obra

Ricard Bellveser (dir.)

2009

Jaume I

Ricard Bellveser (dir.)

2008

Constantí Llombart i el seu temps

Ricard Bellveser (dir.)

2005

Colpbol. Regles de joc

Associació Esportiva Colpbol

2017

Oracional valencià

Acadèmia Valenciana de la Llengua; Associació Ecumènica de Cristians pel Valencià

2015

El País Valencià i els altres

Emili Gómez Nadal

2023

Escrit a València

Albert Hauf

2022

Final Judgements

Joan Fuster / trad. de Mary Ann Newman

2022

Abans que el sol no creme…

Joan Fuster

2022

Joan Fuster: poesia completa (1945-1987)

Edició i pròleg de Salvador Ortells Miralles

2022

Teixim llaços des del sud del sud. El Baix Segura

Vicent Beltran Calvo i Carles Segura Llopes

2021

Papers de l’observador

Joan Francesc Mira

2020

Vicent Ferrer. Projecció europea d’un sant valencià

Albert G. Hauf i Francisco M. Gimeno, eds.

2021

Carmelina Sánchez-Cutillas. «Des de les fronteres del silenci»

Joan Borja Sanz i M. Àngels Francés Díez

2020

La València de Vicent Andrés Estellés. Mirada d’un poeta

Vicent Andrés Estellés (poemes) | Isabel Anyó Andrés (textos) | Mateo Gamon (fotografies)

2012

Pobles del Mural. Antologia del ‘Mural del País Valencià’ de Vicent Andrés Estellés

Vicent Andrés Estellés (poemes) | Honorat Ros i Pardo (ed.)

2012

Contes i faules de Francesc Eiximenis

Adaptació d’Artur Ahuir i Josep Lluís Doménech; il·lustracions de Manel Gimeno; pròleg d’Albert Hauf

2011

Acadèmia Valenciana de la Llengua. Normativa jurídica

Edició preparada per Lluís Aguiló i Lúcia

2009

Els escriptors castellonencs i les Normes del 32

Ed. a cura de Josep Palomero i Lluís Meseguer

2008

Publicacions destacades

Escriptors valencians exiliats del 1939. L’últim exili valencià